Informacja dla niewidomych

Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc

Stella Fronczak

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że dnia 7 listopada 2022 r. odeszła
Pani Stella Fronczak

emerytowany wieloletni Kierownik Biblioteki Naukowej Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie,
nestorka polskiego bibliotekoznawstwa medycznego,
wyróżniona odznaczeniami:
„Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski”, „Złotym Krzyżem Zasługi”, „Za Wzorową Pracę w Służbie Zdrowia”, „Medalem 60-lat Wy „Medalem 40-lecia Polski Ludowej”, dawnictwa Lekarskiego PZWL”, „Medalem 50-lecie Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc 1948-1998”, Medalem 80-lecia Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc”.

była Członkiem Honorowym PTCHP.

Pani Stella rozpoczęła pracę w Bibliotece Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie w 1953 r. i przez 55 lat była jej Kierownikiem.
W pracy zawodowej zawsze służyła radą i pomocą wszystkim czytelnikom. Wniosła znaczący wkład w kształceniu wielu specjalistów z zakresu nauk medycznych. Brała aktywny udział w opracowaniu licznych zestawień bibliograficznych, niezbędnych do powstania prac naukowych.
Dla Pani Stelli szczególnie ważna była historia Instytutu ściśle związana z ważnymi wydarzeniami II wojny światowej i okupacji, w szczególności okresu Powstania Warszawskiego.
W naszej pamięci Pani Stella pozostanie jako Osoba życzliwa, otwarta na ludzi z ogromnym poczuciem humoru. Pani Stella potrafiła z uwagą wysłuchać i doradzić nie tylko w sprawach bibliotecznych, ale także życiowych.

Rodzinie i Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia
Dyrekcja oraz Pracownicy Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione 18 listopada 2022 roku, o godz. 13:15
w Domu Pogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach

 

[cmsmasters_text][cmsmasters_button shortcode_id=”tljvg3569c” button_link=”https://www.igichp.edu.pl/biblioteka/wspomnienie-o-pani-stelli-fronczak/” button_target=”blank” button_text_align=”center” button_font_weight=”default” button_font_style=”default” button_text_transform=”default” button_padding_hor=”4″ button_border_style=”default” button_bg_color=”#565656″ button_text_color=”#ffffff” animation_delay=”0″]Wspomnienie o Pani Stelli Fronczak[/cmsmasters_button][cmsmasters_text shortcode_id=”sqfc1gg2xg” animation_delay=”0″] [/cmsmasters_text]

[cmsmasters_text shortcode_id=”jyw6ykcqe6″ animation_delay=”0″]

 

Rejestracja on-line

Zachęcamy do korzystania z rejestracji online.