POLSKA FUNDACJA NA RZECZ CHORYCH Z NIEDOBOREM ALFA 1 ANTYTRYPSYNY Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc FUNDACJA im. Jakuba hr. Potockiego
CENTRAL - EASTERN EUROPEAN ALPHA-1 ANTITRYPSIN NETWORK

Szanowni Państwo,
Jeszcze raz bardzo dziękuję za udział w 2. konferencji "Alpha-1 Antitrypsin Deficiency- Towards Effective Diagnostics And Therapy". To jedyne tego typu spotkanie w Europe, tym bardziej cieszę się, że organizujemy go właśnie w Polsce. W tym roku, gościliśmy uczestników z 15 krajów, nie tylko regionu Europy Środkowo-Wschodniej, a nasze zaproszenie przyjęło wielu znamienitych wykładowców. Mam więc wielką nadzieję, że program spotkania spełnił Państwa oczekiwania i będzie inspiracją do praktycznego wykorzystania w codziennej pracy z chorymi. Wierzę też, że przyjmiecie Państwo zaproszenie na kolejne spotkanie Środkowo&Wschodnio Europejskiej Sieci Alfa-1 Antytrypsyny, które planowane jest w roku 2017.

Jak zawsze pozostajemy do Państwa dyspozycji w kwestii diagnostyki wrodzonego niedoboru alfa-1 antytrypsyny. Zestawy do pobrania krwi oraz wszystkie oznaczenia wykonujemy bezpłatnie, o ile załączone jest aktualne skierowanie od lekarza. W razie pytań, wątpliwości zapraszam do kontaktu telefonicznego (tel. 22 43 12 105) ze mną lub mgr Anetą Zdral , która koordynuje program badań przesiewowych dla Polski.

Pozdrawiam bardzo serdecznie i jeszcze raz dziękuję za udział w konferencji.

Prof. Joanna Chorostowska - Wynimko

Pliki do pobrania:
  1.Deklaracja świadomej zgody na wykonanie molekularnych badań genetycznych
  2.AATD - Nanoszenie próbki krwi żylnej na bibule 2015
  3.Skierowanie na badanie diagnostyczne w kierunku niedoboru alfa1-antytrypsyny 2015
  4.Zalecenia PTChP dotyczące diagnostyki i opieki nad chorymi z AATD 2010
  Bakula A.
  Carroll T.
  Chorostowska J.
  Chorostowska J. (2)
  Dorofeyev A.
  Ferrarotti I.
  Kuca P.
  Kyuchukov N.
  Makarevich A.
  Mazurek H.
  Serapinus D.
  Stolka J.
  Ulmeanu R.
  Wajda B.
  Willersinn F. Gutierez G.
  Zaharie A